פיתוח מנהלים

בתקופה זו אנו חווים שינויים בקצב ובעוצמה שכמותם לא ידענו בעבר ואלה רק ילכו ויגברו בעתיד. ארגונים שלא יהיו מסוגלים לעמוד בקצב רצחני זה של שינויים לא ישרדו.

בעולם כזה, היכולת להתחדש ולהשתנות הופכת לקריטית. בנייתם של ארגונים בעלי יכולת פעולה גמישה ובעלי יכולת עמידות בתנאים קשים הופכת להיות האתגר המרכזי למנהלים.

הובלת ארגונים לצמיחה ולהצלחה בסביבה סוערת, דינמית וחסרת ודאות דורשת סגנון חדש של ניהול ומנהיגות.

עולה החשיבות של פיתוח מנהלים שהם מנהיגים, היודעים לנהל שינויים וחדשנות באמצעות העצמת עובדים ושחרור כוח החשיבה והיצירתיות שטמון בהם. מנהיגים המסוגלים לעצב מציאות טובה יותר באמצעות שירותים ומוצרים חדשניים, העונים על צרכיהם המורכבים של אנשים.

פיתוח המנהלים בארגונים כולל מגוון שיטות, כגון:

  • ייעוץ אישיתהליך ייעוץ אישי למנהלים, המאפשר למנהל לבצע חקירה עצמית בליווי. באמצעות רצף של פגישות אישיות, מקבל המנהל הזדמנות להגברת המודעות העצמית ולזיהוי העוצמות והחוזקות שלו, ובכך משפר את מיומנויות הניהול שלו. תהליך הייעוץ מאפשר למנהל להציף את תחושותיו ולדבר על הקשיים שהוא חווה ביומיום. כמו כן, התהליך משקף עבור המנהל את הקיבעונות והמחסומים המעכבים אותו בדרך להצלחה, ומאפשר לו לאמץ פרספקטיבה נוספת ודרכי התמודדות מקדמים.

  • אימון קבוצתי בהתמודדות עם אתגרים נקודתיים- תהליך קבוצתי לצוותי ניהול. באימון הקבוצתי בוחר צוות המנהלים מטרה אימונית, אותה הוא מעוניין להשיג. בעבודה קבוצתית מונחית, בונה צוות המנהלים אסטרטגיה ומציב לעצמו יעדים, בכדי להשיג את מטרתו. האימון הקבוצתי מתבצע ברצף של מפגשים צוותים ונועד לסייע לצוות המנהלים להתמודד עם אתגר נקודתי ומהותי, שלתחושתו מעכב אותו ומפריע להתפתחותו המקצועית ו/או לצליחת אתגרים ארגוניים.

  • קורס פיתוח מנהלים חדשים וותיקים- קורס המורכב מסדנאות משימתיות חווייתיות, שמטרתן הקניית מיומנויות וכלים קוגניטיביים והתנהגותיים, הדרושים להתמודדות עם אתגרים שונים בעבודת המנהלים. הקורס מהווה הזדמנות לשיח עמיתים לומד ולמלמד מסוג שונה, שאינו קורה בשגרה. הקורס מפותח באופן ייחודי לארגון, על פי צרכיו.


צרו קשר לקבלת פרטים נוספים